• ۰۲۱-۵۸۱۲۹

  • nezarat@ircg.ir

بازی مختار؛ فصل قیام رونمایی شد
بازی مختار؛ فصل قیام رونمایی شد

بازی «مختار؛ فصل قیام»، دومین اثر از سه‌گانه «سفیر عشق»، با حضور رئیس سازمان بسیج رونمایی شد.

به گزارش روابط‌عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به نقل از روابط‌عمومی مؤسسه فرهنگی، هنری، رسانه‌ای منادیان، مراسم رونمایی از بازی «مختار؛ فصل قیام» با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین،  مسلم معین رئیس سازمان فضای مجازی بسیج، مهدی جعفری جوزانی مدیرعامل موسسه منادیان و تهیه‌کننده بازی مختار و جمعی از مسئولان در سازمان بسیج برگزار شد.

وی ادامه داد: تلاش بیگانگان به‌ویژه نظام سلطه بر این است که این جلوه‌های بزرگ ملت را کوچک بشمارند یا در نزد بخشی از مردم که ممکن است از این ظرفیت‌ها آگاهی کمتری داشته باشند سخیف جلوه دهند، اما حقیقتاً ما در تمام حوادث کشور به‌ویژه تاریخ تشیع، هزاران موضوع داریم که می‌تواند مورد استفاده هنرمندان قرار گیرد؛ ما باید بر گنجینه تمام‌نشدنی تاریخ تشیع و تاریخ ایران اسلامی تأکید و تمرکز کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: حتماً یکی از رسالت‌های بسیج این است که مسیر پیشِ رو را به‌خوبی بشناسد و برای استفاده جوانان خلاق، تمام پشتیبانی‌های خود را به میدان بیاورد؛ ما هنوز ظرفیت‌هایی داریم که نتوانسته‌ایم از آن‌ها به‌خوبی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: از تمام بسیجیان که دستی در کار دارند، درخواست می‌کنم تا وارد کار شوند و نگران پشتیبانی‌ها نباشند؛ امروز فناوری ارتباطات و پیشرفت در در این عرصه ظرفیت‌های زیادی را در اختیار ما قرار داده است.

سردار سلیمانی با اعلام این خبر که در هفته بسیج از بازی سردار سلیمانی رونمایی خواهد شد، گفت: ما نباید به تعداد محدودی از آثار فاخر اکتفا کنیم، بلکه باید با همین نگاه تعداد تولیدات را افزایش دهیم؛ یکی از نیازهای جوانان و نوجوانان پُرکردن اوقات فراغت است؛ ما در بُعد نشاط و تفریحات سالم، محورهای متعددی داریم که یکی از آنها بازی‌های رایانه‌ای همچون مختار است.

وی در ادامه تأکید کرد: روحیه جهادی و جهش در پیشرفت باید ملاک عمل جوانان نوآور و خلاق قرار گیرد؛ ما هم این مسیر را هدایت و از این جوانان حمایت می‌کنیم و ظرفیت‌های خود را به هر میزان که لازم باشد، در اختیار این جوانان قرار می‌دهیم.

وی در ادامه افزود: بنگاه‌های دروغ‌پراکنی همچون بی‌بی‌سی صدها میلیون دلار در سال هزینه می‌کنند تا اکاذیب را در رسانه‌هایشان منعکس کنند؛ کمک به جوانان برای ساخت تولیدات فاخر یکی از مسیرها برای پاسخگویی به القائات دروغ دشمن علیه ایران است.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: ما پاسدار ارزش‌های والای ملت ایران هستیم و همه مقدورات بسیج در خدمت مجموعه‌های جوان و نوآور کشور قرار خواهد گرفت.

سهم قابل قبول بسیج در حوزه تولیدات فضای مجازی

در ادامه این مراسم، مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج اظهار داشت: بازی فاخر رایانه‌ای مختار از سه‌گانه «سفیر عشق» امروز رونمایی خواهد شد.
وی افزود: شاید طی یکی دو سال گذشته از نقش‌آفرینی‌های مؤثر بسیج در میادین مختلف، هم در حوزه شعائر اسلامی و هم خدمات اجتماعی به ویژه کرونا، اخبار زیادی شنیده و یا لمس کرده باشید که می‌توان گفت ریشه این بروز و ظهورهای بیش از پیش، نگاه راهبردی و نشأت گرفته از شناخت خاصیت و ماهیت بسیج از سوی سردار سلیمانی است.
معین همچنین بیان کرد: بسیج بزرگترین مجموعه مردم نهاد دنیاست که با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، کارهایی شبیه به افسانه را در مدت زمان محدودی انجام می‌دهد.
وی تصریح کرد: در حوزه فضای مجازی هم به تبعیت از همین راهبرد، تمام تمرکز بسیج استفاده از ظرفیت‌های مردمی بوده است.
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: امروز بیش از ۳۲ میلیون نفر در حوزه بازی‌ها مشغول هستند که به همین جهت برنامه‌ریزی ویژه‌ای اتفاق افتاده تا طی مدت کوتاهی سهم قابل قبولی در حوزه تولیدات فضای مجازی به خصوص بازی‌های رایانه‌ای داشته باشیم.به زودی عرضه بین المللی بازی مختار آغاز می‌شود

در ادامه عماد رحمانی، کارگردان بازی «مختار؛ فصل قیام» اظهار داشت: پس از طرح ایده سفیر عشق و تلاش برای تولید یک سه‌گانه، تمام تمرکز ما روی پروژه‌ها قرار گرفت.
وی افزود: تلاش‌ها در راستای بهبود مسائل فنی صورت گرفت؛ ضمن اینکه تلاش کردیم تا در حوزه محتوایی با اضافه کردن لوکیشن مکه، ماجرا را بهتر پیش ببریم.
رحمانی با ذکر خاطره‌ای گفت: زمانی که اولین بار ایده را مطرح کردم آقای جعفری به عنوان تهیه‌کننده اعلام کرد که حتی اگر لازم باشد ماشینش را می‌فروشد تا پای این کار بایستد؛ همگی معتقد بودیم امام حسین (ع) در این مسیر همراه ما خواهد بود و خدا را شاکریم که این اتفاق افتاد.
او همچنین تأکید کرد: به زودی عرضه بین‌المللی بازی مختار هم آغاز خواهد شد. در پایان مراسم، از بازی «مختار؛ فصل قیام» رونمایی شد.

گفتنی است این بازی دومین نسخه از سه‌گانه «سفیر عشق» محسوب می‌شود که روایت‌گر قیام مختار ثقفی از سلول‌های ابن‌زیاد تا سفر به مکه و آغاز قیام و پیروزی او است.