• ۰۲۱-۵۸۱۲۹

  • nezarat@ircg.ir

6 دلیل برای اینکه نباید بازی را در ابتدای عرضه بخرید
6 دلیل برای اینکه نباید بازی را در ابتدای عرضه بخرید

نمی‌توانید صبر کنید تا آن بازی جدید را به دست آورید؟ به این دلایل این وسوسه را متوقف کنید. معمولاً زمانی که بازی‌ای که به آن توجه داشته‌اید و می‌خواهید در اسرع وقت آن را تجربه کنید، یک احساس انتظار و هیجان وجود دارد. با این حال، ممکن است خوب باشد که با وجود هیجان، خرید خود را برای مدتی متوقف کنید. در ادامه این مطلب 6 دلیل وجود دارد که چرا نباید یک بازی را هنگام عرضه بخرید.

1. بازی‌ها معمولاً در بدترین حالت خود در روز اول هستند
به دلیل اهداف تجاری و فنی بیشتر، توسعه دهندگان به ندرت زمان کافی برای عرضه بازی خود در شرایط عالی دارند. این به این معنی است که بازی‌ای که در ابتدای عرضه دریافت می‌کنید احتمالاً در بدترین شکل خود است. اگر بازی‌هایی را در ابتدای عرضه خریداری کرده‌اید، احتمالاً وصله‌های روز اولی زیادی را تجربه کرده‌اید که اغلب سنگین هستند، که تا آنجا که می‌توانند باگ‌ها و مشکلات عملکردی را از بازی‌های شما برطرف می‌کنند. اما، وصله روز اول یک راه حل نیست، و بازی همچنان می‌تواند یک آشفتگی وحشتناک و باگ باشد بازیکنان با سابقه‌تر قطعاً تجربه چنین اتفاقی را در بازی‌های دیگر دارند.
مشکلات رایج بازی رایانه شخصی (و نحوه رفع آن‌ها)
با گذشت زمان، توسعه‌دهندگان بسته به بازی، پچ‌های بیشتری را پیاده سازی می‌کنند. این باید موارد را برطرف کند. از آنجایی که این وصله‌ها برای دانلود و بهبود بازی رایگان هستند، منطقی است که باید کمی بیشتر صبر کنید تا بتوانید بازی جذاب‌تری را نسبت به ابتدای عرضه تجربه کنید. 

2. ممکن است بازی‌ها محتوای کافی برای توجیه قیمت نداشته باشند
با توجه به هزینه تهیه یک بازی ویدیویی در زمان عرضه اطلاعات کافی از محتوای آن وجود ندارد تا کسب چنین اطلاعاتی بهتر است منتظر بررسی‌های واقعی باشید که توضیح می‌دهند بازی دقیقاً چه محتوای را ارائه می‌دهد. بازی‌های که مدتی از عرضه آن‌ها گذشته است معمولا ارزان تر هستند، بهتر اجرا می‌شوند و محتوای آن از لحاظ رده‌بندی سنی مشخص شده‌، در کشور عزیزمان (ایران) این وظیفه توسط نظام رده بندی اسرا صورت می‌پذیرد. 

3. شما نمی‌دانید که آیا یک بازی بهبود می‌یابد یا خیر
اگر یک بازی نصب و راه اندازی سختی داشته باشد، معمولاً یکی از دو راه را بعد از آن انجام می‌دهد. یا توسعه دهندگان به پشتیبانی از بازی خود ادامه می‌دهند تا زمانی که واقعاً خوب شود و یا می‌بینید که توسعه‌دهندگان بازی خود را رها می‌کنند، آن را به‌عنوان یک هدف گم‌شده رها می‌کنند.
خرید یک بازی در ابتدای عرضه بدون اینکه بدانید چگونه خواهد بود یا اینکه آیا بهبود می‌یابد یا خیر، منطقی نیست (مگر اینکه واقعاً به توسعه دهندگان اعتماد کنید). قبل از اینکه انتخاب کنید بهتر است منتظر بمانید تا ببینید یک بازی در چه مسیری قرار دارد.

4. بازی در ابتدای عرضه گران‌ترین قیمت خود را دارند
یک دلیل واضح، در بیشتر موارد، این است که شما نباید بازی‌ها را در زمان عرضه بخرید، این است که در آن زمان است که قیمت‌ها در بالاترین حد خود است.
چند استثنا در این مورد وجود دارد اما، به طور کلی، بازی‌ها هر چه قدیمی‌تر شوند، ارزان‌تر می‌شوند

5. ممکن است بازی را منصفانه قضاوت نکنید
وقتی یک بازی در ابتدای عرضه است، معمولاً از نظر هیاهو و هیجان در اوج خود است. با این حال، این می‌تواند بد باشد، زیرا می‌تواند بر نحوه بررسی یک بازی تأثیر بگذارد.
هیجان یا جنجال بیش از حد در ابتدای عرضه می‌تواند منجر به این شود که اولین بازی شما از یک بازی تحت تأثیر انبوهی از نظرات مختلف قرار گیرد و باعث شود که بازی را بیشتر به صورت مثبت یا منفی قضاوت کنید. بهتر است منتظر بمانیم تا گرد و غبار بنشیند و یک بازی را بر اساس محاسن آن قضاوت کنیم. این باید به شما کمک کند تا به نظر آگاهانه خود در مورد این موضوع برسید. 

6. نسخه طلایی و نسخه‌های اصلاح شده
بازی‌ها معمولاً یک سال یا بیشتر بعد یک انتشار ویژه دریافت می‌کنند که بسیار بهتر از نسخه ابتدای عرضه است. این نسخه‌ها معمولا «GOTY»، «نسخه طلایی»، «نسخه کامل» یا چیزی مشابه نامیده می‌شوند، این نسخه‌ها شامل بازی پایه به‌علاوه تمام DLCهای (بروز رسانی‌های) آن هستند. و از آنجایی که بازی برای مدتی منتشر شده است، این به روزترین نسخه بازی تا به امروز خواهد بود. این نسخه باید با همان قیمت نسخه ابتدای عرضه بازی توزیع شود، یا می توانید آن را در معرض فروش قرار دهید.
بنابراین، چیزی که برای صبور بودن به دست می‌آورید، بهترین و کامل‌ترین نسخه یک بازی با همان قیمت زمانی است که عرضه شد. معامله بدی نیست، درست است؟

چیزهای خوب به سراغ کسانی می آیند که منتظرند
این به نفع شماست که بر وسوسه غلبه کنید و بازی‌ها را هفته‌ها یا ماه‌ها پس از عرضه آن‌ها بخرید. شما یک بازی روان‌تر، با باگ‌های کمتر، احتمالاً با قیمت پایین‌تر، و با محتوای بیشتر برای لذت بردن شما دریافت می‌کنید.

چه به دنبال خرید یک بازی جدید باشید و چه صبورانه منتظر عرضه مجدد PS5 بوده اید، صبر شما پاداش های خاص خود را به همراه دارد. با آن، تجربه بازی بسیار لذت‌بخش‌تری خواهید داشت.

نویسنده: Soham De
منبع: makeuseof