• ۰۲۱-۵۸۱۲۹

  • nezarat@ircg.ir

«فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی» منتشر می‌شود
«فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی» منتشر می‌شود

بازی «فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی» همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای منادیان منتشر می‌شود. این بازی که ساخت آن بیش از ۲ سال طول کشیده، روایتگر رشادت‌ها، ایثار و فداکاری رزمندگان مقاومت در شهر آمرلی به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، «فرمانده مقاومت؛ نبرد آمرلی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی جعفری یک بازی در سبک تیراندازی اول شخص (First Person Shooter) است که برای ساخت آن از موتور قدرتمند آنریل انجین استفاده شده که بسیاری از بازی‌های روز جهان به وسیله آن ساخته ‌شده‌اند. استفاده از این موتور گرافیکی به سازندگان اجازه داده تا اثری با کیفیت بالای گرافیکی بسازند و محیط‌های شهر آمرلی را به واقعی‌ترین شکل ممکن طراحی کنند.

این بازی که قرار است یازدهم دی ‌ماه، همزمان با دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی منتشر شود، بین ۵ تا ۶ ساعت گیم‌پلی دارد و سینماتیک‌های آن به ۴۰ دقیقه می‌رسد. توليد اين اثر با تلاش بيش از 30 نفر در طول 2 سال انجام شده و سازندگان بازی برای ارائه روایت جذاب سراغ ساخت یک بازی اول‌شخص رفتند تا هیجان و رشادت‌های رزمندگانی که علیه تروریست‌های داعشی جنگیده‌اند به خوبی به مخاطب منتقل شود. مدت گیم‌پلی بازی حدود ۶ تا ۷ ساعت است و تعداد مراحل آن به ۱۲ و تعداد محیط‌های بازی به ۱۶ عدد می‌رسد و سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی به شرح زیر است:

Requires a 64-bit processor and operating system

OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

Processor: Intel core i3 4160 / AMD Ryzen 3300x

Memory: 6 GB RAM

Graphics: Nvidia GeForce GTX 660, 2 GB AMD Radeon HD7870,2

GB DirectX: Version 11

Storage: 11 GB available space

Sound Card: DirectX 11.0 compatible

گفتنی است این بازی دارای محیط‌های شهری، بیابانی، جنگلی، نیروگاه، روستاها و پایگاه‌های تروریستی است و روایت آن در سه فصل پاییز، زمستان و بهار جریان دارد تا بازیکن بتواند با صحنه‌ای مهیج روبه‌رو باشد. این بازی دارای ضرباهنگی تند بوده و فراز و فرودهای زیادی دارد. تلاش شده معماری‌ها در ساخت شهر آمرلی با دقت انجام شود اما ابعاد شهر در بازی، بسیار وسیع‌تر از شهر آمرلی است.