• ۰۲۱-۵۸۱۲۹

  • nezarat@ircg.ir

چرا نباید از خدمات ارتقایی boosting استفاده کنیم؟
چرا نباید از خدمات ارتقایی boosting استفاده کنیم؟

چرا نباید از خدمات ارتقایی (boosting) استفاده کنیم؟

این پدیده یه عنوان یک سرویس به بازیکنان با سطح پایین‌تر و یا بازیکنانی که قصد صرف زمان زیادی برای بازی ندارند می‌باشد. بدین صورت که فردی یا گروهی جهت ارتقاء سطح نام کاربری از کاربر هزینه‌ای را دریافت می‌کند و پس از مدتی بر اساس توافقی که با کاربر داشته‌اند نام کاربری او را با سطح مورد توافق به او تحویل می‌دهند.
برای بازی‌های آنلاین جامعه بازی (community) و به طور کلی جو حاکم بر بازیکنان بازی بسیار مهم است و سعی آن‌ها بر این است که جامعه بازی خود را سالم و دوستانه نگه دارند و تلاش آن‌ها برای رقابت بازیکنان هم سطح هم است. ورود یک بازیکن با سطح پایین‌تر باعث تنش در بازی می‌شود و بازی را از یک سرگرمی به یک امر زجر آور تبدیل می‌کند و این موضوع به جامعه بازی صدمه می‌زند. به همین دلیل در قوانین بازی آورده می‌شود که ارتقاء سطح غیر واقعی و استفاده از این مجاز نیست.
چندتا خطر هم می‌تواند متوجه کاربر باشد:
1. این امکان وجود دارد که خدمات دهنده برای ارتقاء سطح نام کاربری به هر روشی تقلب کند و با توجه به این موضوع که معمولا برای تشخیص تقلب توسط شرکت بازی‌ساز زمان لازم است، کاربر نام کاربری را طبق توافق دریافت اما پس از مدتی توسط بازی به جرم تقلب مسدود می‌شود.
2. در برخی از بازی‌ها بسته به میزان امنیت آن‌ها امکان انقال آن از یک ایمیل به ایمیل دیگر وجود دارد و در صورت استفاده از خدمات ارتقاء ممکن است نام کاربری خود را از دست بدهید و خیلی سخت بتوانید دوباره صاحب آن شوید.
3. مجازات و یا مسدود شدن توسط بازی به دلیل نقض قوانین بازی