• ۰۲۱-۵۸۱۲۹

  • nezarat@ircg.ir

کلاه‌برداران بازی‌های رایانه‌ای
کلاه‌برداران بازی‌های رایانه‌ای

اسکمر‌ها به عنوان دزدهای آیتم‌ها و محصولات آنلاین در دنیای اینترنت شناخته می‌شوند.که روش‌های مختلفی برای سرقت دارایی‌های بازیکنان بازی‌های آنلاین دارند.

اسکمرها (Scammer)
کلاه‌برداران بازی‌های رایانه‌ای
اسکمر‌ها به عنوان دزدهای آیتم‌ها و محصولات آنلاین در دنیای اینترنت شناخته می‌شوند.که روش‌های مختلفی برای سرقت دارایی‌های بازیکنان بازی‌های آنلاین دارند.یکی از این روش‌ها سرقت اطلاعات نام کاربری و رمز عبور است. در این روش اسکمر سعی می‌کند با مهندسی اجتماعی، فریب بازیکن با استفاده از صفحات وب فیشنگ (صفحات تقلبی اما هم‌شکل سایت‌های معتبر) و یا با وعده‌های وسوسه‌انگیر به اطلاعات اصلی اکانت بازی دسترسی پیدا کرده و نسبت به انتقال آیتم‌های مورد نظر خود که به اکانت دیگر اقدام می‌کند و پیگیری جهت برگشت این آیتم‌ها از طریق پشتیبانی بازی بسیار مشکل است چرا که تایید انتقال آن از طریق اکانت اصلی صورت گرفته است.
یکی دیگر از روش‌ها استفاده از صفحات وب تقلبی جهت قمار و شرط‌بندی بر روی آیتم‌ها است. در این روش اسکمر سعی در این دارد تا بازیکن را قانع کند و حس طمع او را بر انگیزد تا در صورتی که آیتمی را برای او ارسال کند به یک شرط که می‌تواند برد یک تیم باشد به او یک یا چند آیتم بهتر پاداش می‌دهد.
پیشنهادی وسوسه انگیز که رد کردن آن بسیار مشکل است نیز یکی دیگر از روش‌ها است.
بدین صورت که به بازیکن پیشنهادی داده می‌شود که بسیار وسوسه انگیز است و در ازای یک یا چند آیتم او چند برابر ارزش مالی آیتم برای او آیتم ارسال می‌شود.
دیگر روشی که آن‌ها استفاده می‌کنند بدست آوردن اطلاعات اصلی اکانت با استفاده از ضعف امنیتی شرکت بازی‌ساز است.
در این روش نیز هکر‌ها به عنوان اسکمر سعی در تهدید اموال بازیکنان در بازی دارند و بدون اینکه بازیکن دخالتی در عملیات اسکم داشته باشد مورد حمله قرار گرفته و آیتم‌های او به سرقت می‌رود.

اما راه‌هایی ساده جهت پیشگیری از این اعمال وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
1- فقط از  بازی جهت خرید آیتم و محصول بازی استفاده شود و حتما از ورود به سایت اصلی با استفاده از لینک ارسالی توسط اشخاص ناشناس و یا سایت‌ها اجتناب کنید.
2- به ایمیل‌هایی که درخواست اطلاعات بانکی و یا اکانت بازی را نادیده گرفته و پاسخ داده نشود چرا که سایت‌های معتبر به هیچ عنوان جزئیات اطلاعات حساب کاربری را از طریق ایمیل درخواست نمی‌کنند.
3- از رمز عبور با امنیت بالا برای حساب‌های کاربری خود استفاده کنید.
4- استفاده از تایید هویت دومرحله ای برای امنیت بالاتر حساب‌های کاربری.
5- هرگز روی لینک‌هایی که درخواست تایید دوباره پسورد شما را دارند کلیک نکنید.
6- از کارت‌های debit برای پرداخت در بازی‌های آنلاین استفاده نکنید چرا که این امکان وجود دارد که آن دبیت کارت دزدیده شده باشد.